Pepee Dergisi

0

Tarih : 21-04-2012 | Yazar : Editor | Kategori : Dergiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 en çok 5)
Loading ... Loading ...

pepee dergisiPepee TRT Çocuk’un en çok izlenen çizgi filmidir. Pepee’nin adıyla çıkan derginin 6 aylık satış adedi 432 bin 252 olurken, satış gelirlerinin yüzde 40’ı TRT hesabına aktarıldı. 2011 Kasım’a ait 3’üncü sayıdan 36 bin 953 lira gelir elde edildi.

Dergiden sağlanan gelire dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “2011 Kasım ayına ait 3’üncü sayıdan elde edilen 36 bin 953 lira gelir kurum hesabına aktarılmıştır. TRT Çocuk Dergisi’nin ise 17 aylık satış adedi toplam 295 bin 257’yi bulmuş olup bu derginin aylık satışlarının 22 bin adedi geçmesi halinde satış gelirinin yüzde 40’ı kurum hesabına aktarılacaktır.”

Pepee dergisi için bütçemiz yok

Arınç, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın TRT’nin dergileri ile ilgili verdiği soru önergesini şöyle yanıtladı:

“TRT tarafından ‘TRT Aylık Radyo Televizyon Dergisi’, ‘TRT Çocuk Dergisi’ ve ‘Pepee Dergisi’ adı altında üç adet dergi çıkarılmaktadır. TRT Aylık Radyo Televizyon Dergisi’nin yıllık bütçesi 94 bin 656 lira olup, derginin basım işlemleri Sistem Ofset tarafından yapılmaktadır. TRT Çocuk Dergisi ve Pepee Dergisi ise TRT Çocuk Kanal Koordinatörlüğü gözetiminde çıkarılmaktadır. Bu dergiler için bütçe ayrılmamakta olup, TRT Çocuk Dergisi Cordoba Ltd. Şti. tarafından, Pepee Dergisi ise Düş Yeri Yapım Yayın San.ve Tic.Ltd.Şti. tarafından bastırılmaktadır.”
Whorush: 2 sites by this AdSense ID

Pepee Müzikleri Kıraç yapıyor

Düşyeri Çizgi Film Stüdyosu tarafından oluşturulan karakter.

Pepee, 3-9 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor. Çizgi filmin yapımında eğitim danışmanları da yer alıyor. Bölümlerde bu müfredat çerçevesinde oluşturuluyor. Pepee’nin müziklerini ise Kıraç yapıyor.

Paylaş :

  • Stumble upon
  • twitter

Yorum Yazın